Poznaj moje mocne strony, czyli jak Talenty Gallupa pomagają mi w pracy artysty

with Brak komentarzy
Okładka artopolosis talenty gallupa

W świecie sztuki każda twórcza podróż jest wyjątkową opowieścią. Dla mnie, odkrywanie moich mocnych stron z pomocą Talentów Gallupa stało się kluczowym krokiem w tej fascynującej podróży artystycznej. A jakie to talenty i jak przyczyniają się w mojej artystycznej drodze dowiesz się poniżej.

1. Zgodność

Ten Talent zdecydowanie ułatwia mi pracę podczas tworzenia realistycznych rysunków.  Dzięki temu łatwiej wychwytuję minimalne różnice między rysunkiem, a zdjęciem i mogę je od razu poprawić. Co sprawia że klienci nie mają wątpliwości, że na rysunku jest właśnie ich pupil, czy ukochana osoba. Ta mocna strona ułatwia mi także nad utrzymaniem harmonii w tym co robię wirtualnie (posty, zdjęcia), a tym co robię fizycznie, czyli na przykład pakowanie rysunku. Bez względu, czy ktoś jest na mojej stronnie, social media, czy rozpakowuje rysunek, wszędzie może zobaczyć podobną kolorystykę oraz dbanie o najmniejsze detale.

2. Indywidualizacja

Pozwala mi na dostrzeżenie i zrozumienie indywidualnych potrzeb klienta. Zauważam subtelne niuanse, które sprawiają że rysunek który tworzę dla danej osoby będzie jeszcze bardziej spersonalizowany i wyjątkowy. Nie traktuję klientów jak jedną, wielką masową grupę, lecz jako osoby o różnych potrzebach. Widać to nie tylko w skończonym portrecie, a nawet wcześniej bo już na poziomie mojej komunikacji z klientem, którą dostosowuję ją do oczekiwań.

3. Uczenie się

To oczywiście mój Talent, dzięki któremu nie stoję w miejscu. Nauka w dziedzinach, które mnie interesują sprawia mi dużo radości. To dzięki temu Talentowi postanowiłam rozwijać moje rysownicze umiejętności. To dzięki niemu też sięgałam i sięgam po różne przybory artystyczne i rozwijałam się w różnych technikach. Dzięki niemu też rozwijam się w mojej głównej technice w jakiej teraz rysuję, czyli pastelach suchych. A gdy połączę swe talenty uczenia się i zbierania potrafię wyszukiwać różne informacje na przykład jak jeszcze mogę poprawić moją technikę. Ten Talent pomógł mi także przekuć swoją wiedzę w kurs rysowania zwierząt pastelami suchymi, gdzie mogłam przekazać innym artystom to czego się dowiedziałam o rysowaniu pastelami suchymi.

4. Zbieranie

Nie, nie chodzi tu tylko o zbieranie przyborów artystycznych (chociaż zdecydowanie mam ich sporo). Jestem w stanie przekopać bardzo dużo informacji, żeby znaleźć te właściwą. Chcesz przykład? Prooszę bardzo! Nie raz zdarzyło się, że dostałam zdjęcie, które jakościowo było średnie, a po przybliżeniu widać było tylko piksele. Wtedy aktywuje się mój Talent Zbierania. Poszukuję danej rasy psa lub kociaka i sprawdzam jak pod danym kątem układa się sierść, jaki jest jej kolor i voila, mam idealne odwzorowanie!

5. Rozwaga

Ten Talent pomaga mi w efektywnym planowaniu swoich zamówień. U mnie nie ma opcji, że robię rysunki na ostatnią chwilę, bo deadline. Na każdy z nich mam przeznaczoną określoną ilość. Oczywiście Talent Rozwagi zawsze podpowiada jakie nietypowe zdarzenia mogą mi w rysowaniu przeszkodzić, (choroba, wizyta w urzędzie, czy po prostu trudniejsza sierść niż zazwyczaj) więc na dany rysunek przeznaczam zawsze więcej czasu, niż w rzeczywistości je tworzę 🙂

Jednak Talenty Gallupa to nie tylko moje mocne strony, ale również kompas w podróży rozwoju artystycznego. Zrozumienie, jak każdy z nich funkcjonuje pomaga mi w analizie i rozwiązywaniu problemów, a ich świadome używanie sprawia, że pokonuję artystyczne wyzwania.

W zrozumieniu swoich mocnych stron przyczyniła się konsultacja z Agnieszką, która jest certyfikowanym coachem Strengths Community. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zajrzyj na jej stronę: https://www.agnieszkalozinska.com/konsultacja-gallup

Zostaw Komentarz