RECENZJA PAPIERU DO PASTELI SUCHYCH PASTEL CARD SENNELIER

with Brak komentarzy
okładka artopolosis

Dobry papier do pasteli suchych to podstawa! Sprawdź jak przy rysunkach sprawdza się papier Pastel Card od Sennelier.

OGÓLNE INFORMACJE

  • kartki w zestawach nie są ze sobą sklejone
  • jest to papier piaskowy
  • jest jednym z najdroższych papierów do pasteli suchych na rynku
  • jest sprzedawany w kilku rozmiarach
  • ma 360g
  • 14 kolorów do wyboru

WSPÓŁPRACA PAPIERU SENNELIER Z PASTELAMI SUCHYMI

Papier pięknie przyjmuje różne rodzaje pasteli. Jednak przy rozmazywaniu pigment pasteli w części zanika lub zmienia kolor mieszając się z kolorem piaskowej tekstury kartki. Co w niektórych sytuacjach może sprawić problem. Świetnie nadaje się do tworzenia na nim krajobrazów, gdzie nie potrzeba, aż tak dużo warstw.
Idealna ilość warstw dla tego papieru to 2, max 3, więc trzeba się przestawić na trochę inny sposób rysowania.
pejzaż_artopolosis

JAKOŚĆ W STOSUNKU DO CENY

Nie da się ukryć, że cena tego papieru może położyć na kolana nie jednego artystę. Za 6 arkuszy zapłacimy aż 117zł! Osobiście uważam, że cena jest przesadzona i wynika ona ze znanej marki. I mimo, że jakość papieru jest dobra to jednak myślę, że nie powinien on kosztować więcej, niż Pastelmat (który również do tanich papierów nie należy). 

DOSTĘPNOŚĆ NA SZTUKI

Papier Sennelier jest dostępny na sztuki, aczkolwiek najczęściej jest to tylko rozmiar 50x65cm. Mniejsze rozmiary jak np. 30x40cm, 16x24cm, czy 24x32cm są sprzedawane w zestawach.
dalmatyńczyk artopolosis

KOLORY KARTEK

Na rynku jest 14 kolorów tego papieru, ale z tego co zauważyłam nie każdy jest dostępny w zestawie.
Niektóre kolory można kupić tylko na sztuki.
Na uwagę zasługuje szczególnie kolor Burnt Sienna (rysunek obok został wykonany właśnie na tym kolorze papieru), który ma odcień pięknego brązu oraz kolor Charcoal, który jest w czarnym kolorze, którego brakuje w Pastelmacie.

OGÓLNE WRAŻENIA

Papier Sennelier jest miłym oddechem od Pastelmatu. Ale potrafi wykończyć swoim osypywaniem się - tak ten papier przy rysowaniu się osypuje razem z pastelami. Rysunki, które na nim powstają są bardziej "miękkie". Blendowanie na nim większych obszarów to czysta przyjemność, dlatego świetnie mi się sprawdza przy rysowaniu krajobrazów.

POBIERZ DARMOWEGO EBOOKA O PASTELACH SUCHYCH!

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o pastelach suchych! Mam dla Ciebie prezent! Możesz pobrać mojego ebooka o pastelach suchych dla początkujących zupełnie za darmo 🙂  Dowiesz się z niego jakie kolory pasteli w kredce warto zakupić, czym je rozmazywać i temperować oraz wiele, wiele więcej. Wystarczy, że zapiszesz się na mój newsletter, w którym dzielę się swoja wiedzą na temat rysowania i działania w social media.

Zostaw Komentarz